środa, 7 stycznia 2015

Jak zrobić sznurkową bransoletkę?

Kochani,

Pora już na jakieś instrukcje.
Jeśli obserwujecie posty z cyklu: "Historia biżuterii", to zapewne zorientowaliście się, że jestem na jej samym początku. 
Cofamy się 90 000 lat wstecz. Cóż można zrobić za ozdobę? Możliwości wydaje się jest dosyć dużo. Mamy do dyspozycji: kości i zęby zwierząt, nasiona roślin - te duże i nieco mniejsze, pióra, drewno, muszle, skóra i kamienie.
Ja zatrzymałam się na muszlach i sznurku. U mnie powstała minimalistyczna bransoletka z sznurka lnianego (zajrzyjcie do wcześniejszych postów, trochę tam już o lnie napisałam) i muszelki.


Przypuszczam, że pierwsza biżuteria była najnormalniej związana.
Moja ma dwa węzły umożliwiające regulowanie długości stosownie do obwodu dłoni. Znacie te bransoletki, tylko w innej formie (np. firmy by Dziubeka, te ze znakami zodiaku są super).




Rozpoczynam naukę od podstaw i zapraszam Was do tej wspólnej przygody.
Nie potrafię pokazać Wam jak powinno się wiązać taką bransoletkę. Próbowałam zrobić kiedyś tutorial i wyszło bardzo nieczytelnie. Nie próbuje więc, nic na siłę. Będę wspomagać się tym co jest już dostępne w Internecie, a jest tych informacji bardzo dużo.
Otóż, przejrzałam wiele filmów i rysunkowych instrukcji i wydaje mi się, że najlepsza będzie ta, publikowana na You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=gQoYJPxGNxo
Zajrzyjcie tam, a bransoletka sznurkowa nie będzie dla Was tajemnicą. Z czego ją zrobicie to już wasza sprawa, każdy sznurek, rzemyk nadaje się do tego (uwzględniając grubość rzecz jasna). Co przyczepicie?: zawieszka, koraliki, pióra, muszle, kamienie - wszystko zależy od Waszej pomysłowości, możliwości i chęci. Bransoletkę możecie nosić pojedynczo, czy w kompozycji z innymi bransoletkami. Takie połączenia są obecnie bardzo modne.
Zamierzam zrobić jeszcze kilka takich bransoletek z zawieszkami na bazie rzemienia, ale pokażę je przy omawianiu tematu: skóra.
To co? zabieramy się do pracy?
Nie macie sznurka, rzemienia, spróbujcie na jakiejkolwiek lince. Wystrczy 35 - 40 centymetrów. Kilka razy poćwiczycie i już warsztat będzie opanowany.
Dla wszystkich Was, którzy lubią sobie na instrukcje popatrzeć przygotowałam tablicę na Pinterest: DIY: http://www.pinterest.com/acoyaa/diy/, w której gromadzę tutoriale.  Mogą przydać się nam w naszej podróży. Zapraszam Was, skorzystajcie.
Pozdrawiam
Beata

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz