czwartek, 24 lipca 2014

Czy i jaki czerwony jest dla Ciebie - mistrz wizażu Beata Radomyska

 Już jest!

Pamiętacie pewną zapowiedź: "Jeśli wiatr pozna twoje sekrety ..."?: http://acoya-jewellery.blogspot.com/2014/07/jesli-wiatr-pozna-twoje-sekrety-nie.html



Serdecznie witam Beatę Radomyską


Beata przygotowała dla nas wspaniały artykuł o kolorze? No właśnie, jaki to my kolor teraz omawiamy?


CZERWONY

Zachecam Wszystkich do zapoznania się, stosowania i  komentowania. 
Ciekawe informacje są dla wszystkich Pań, i tych które są wiosną, latem i tych, które  jesienią i zimą.

A oto i on, wyczekiwany przez nas artykuł:



"Kolor czerwony

W Polsce mówi o miłości, w Chinach kojarzy się z bogactwem, a jak jest z modą na kolor czerwony? Jak używać go, by podkreślić styl?

Czerwień niejedno ma imię. Przede wszystkim kolor czerwony ma różne odcienie i choć nie mierzymy ich termometrem, mają różną temperaturę - może być ona cieplejsza lub chłodniejsza. Ciepłe czerwienie są bliżej koralu niż czerwienie chodne – niebieskawe. Mówimy, że kolory ciepłe leżą na kole kolorów po stronie ciepłej, zaś zimne, po stronie chłodnej. Czerwony  stanowi swoistą granicę tych dwóch stref, dlatego tak trudno uchwycić właściwą temperaturę pigmentów zaliczanych do czerwieni, w dużej mierze będzie to także zależało od nasycenia danej powierzchni barwnikiem.

 To jaką czerwień zastosujesz w ubiorze i makijażu ma znaczenie dla całej kompozycji barwnej stylizacji.
W przypadku dużej płaszczyzny, typu sukienka, płasz ma to o wiele większe znaczenie, niż w przypadku dodatków lub manicure.

Komu czerwień służy i jaki dobrać odcień?

Niezależnie od panującej mody... zawsze czerwień zwraca uwagę na osobę, która ją nosi.
Wymaga pewnego rodzaju odwagi i nie jest polecany dla szarych myszek, które nie lubią przyciągać spojrzeń. 

Ciepły typ urody, a kolor czerwony.
Typom urody ciepłym, których przedstawicielkami są : wiosny i jesienie – czyli ciepłe rudowłose, kasztanowe, miedzianowłose, złociste blondynki oraz właścicielki ciemniejszych fryzur w odcieniach rudych i brązowo-złotych.
Pasują im bardziej czerwienie z ciepłej palety barw: koralowa czerwień, miedziana czerwień, jarzębinowa czerwień, łososiowa czerwień, rdzawa czerwień.

 Zimny typ urody a odcienie czerwieni - Ciemnowłose, chłodne zimy w typie południowym oraz zimy – bajkowe „Śnieżki” z alabastrową cerą, ciemnych włosach i wyrazistym spojrzeniem pięknie korespondują z czerwienią chłodną podobną do fuksji, czerwienią karminową, krwistą oraz w odcieniach zbliżonych do czerwonego wina, burgundach, aż po odcienie soku z wiśni.


O typie urody lato, mówimy – popielaty, jego walory najlepiej uwypukli kolor rubinowy lub malinowy oraz tak zwana soczysta arbuzowa, letnia czerwień. 

 Kontrasty dla zimy

Parę słów należy się idealnym połączeniom kolorów.
            Zimy o urodzie Królewny  Śnieżki są typem urody kontrastowym, a zimy w typie południowym, o cerze oliwkowej i ciemnych oczach, można nazwać typem głębokim. Zestawienie kontrastowe będzie dobre dla każdej zimy, ale dla Śnieżki - wprost idealne. Zastosowanie kombinacji z czerwienią będzie zimom najkorzystniej podkreślać ich styl. Kontrast to bardzo wyraziste połączenie barw, na którym obydwie barwy zyskują poprzez złudzenie optyczne, pozwalające na odbiór większej intensywności barw. Do tego karminowa szminka na ustach … i jest bardzo mocny efekt.
Idealne kombinacje dla zim :
klasyczna biel i czerwień,
czerń i czerwień,
granat i czerwień,
srebrzysta szarość i czerwień,
granatowa czerń i czerwień.

Ciemnowłose zimy w typie południowym kochają elektryzujące sukienki lub kostiumy jednobarwne, najlepiej spośród czerwieni karminowych, krwistych lub w odcieniach zbliżonych do czerwonego wina, 

 Malowniczo dla jesieni
Najkorzystniejsze dla jesieni połączenia z czerwienią to złocienie, oranże i brązy oraz przybrudzone beże i ciemniejsze brązy, a z jasnych tkanin - kość słoniowa.

 Świeżo i soczyście dla wiosny

Wiosna budzi się barwami motyla, czerwony może być łączony z pastelami -  łososiowym, złotawym, cielistym, morelowym, bananowym, écru, kamienną szrością, szmpanem,  a dla odważniejszych nawet z turkusem.

 Dla lata czerwień jako dodatek
Lato będzie pięknie błyszczeć, kiedy podkreśli barwy przygaszone kolorowym akcentem.
Twoje szarości, biele, granaty tylko zyskają więcej elegancji, kiedy zastosujesz jako dodatek coś czerwonego, w odcieniu rubinu,malwy, arbuza".

 Miłego eksperymentowania i wielu zjawiskowych stylizacji życzy autorka.
Beata Radomyska

Notka o Autorze:
Beata Radomyska Colour Consultant (Profesjonalne konsultacje kolorystyczne, stylizacja, makijaż), Mistrz w zawodzie Wizażystka/Stylistka, trener wizerunku, 
właściciel Centrum Kreowania Wizerunku i Autoprezentacji, 
autorka bloga beatastyl.blogspot.com, 509 685 117, mieszka w Siedlcach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz