Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Komplety. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Komplety. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 29 kwietnia 2014

Niebanalny komplet dla wyjątkowej kobiety

Witam Was słonecznie.
Energii mam co nie miara. Ta wiosna dała mi takakiego "kopa", że nie wiem. Cieszę się każdym dniem. Praca znowu sprawia mi ogromną przyjemność. Che mi się tworzyć nowe i coraz nowsze prace. Mam tysiąc pomysłów.
Tymczasem chciałam Wam pokazać komplet bizuterii: dwie bransoletki i kolczyki. Wykonałam je prawie bez namysłu, tak chciałam je zobaczyć na dłoni. Bardzo lubię wszelkie kontrasty, mieszanie barw, materiałów.
Komplet juz dostępny w moim sklepie: http://pl.dawanda.com/shop/Acoya

 Na poczatku mamy piekny klasyczny komplet: bransoletka i kolczyki. Minerały są cudownie wybarwione. Robią wrażenie.


 Później dodałam drugą bransoletkę, trzy sznury wykonane na szydełku. Tu jest juz prawie wszystko: koral w kilku zabarwieniach, jablonex, cracle, szklane koraliki. wszystko misternie utkane.




Można nosić bransoletki oddzielnie, albo razem.
Ciekawa jestem, czy wam się podoba ten mix?

piątek, 27 września 2013

Sklep na DaWanda

Witam Kochani
Z wielką radością informuję, że z dniem dzisiejszym ruszył mój sklepik na portalu DaWanda.
Adres sklepu: http://pl.dawanda.com/shop/Acoya

Sklep kieruję do wszystkich Was, moi mili, po to by w możliwie najlepszy sposób umożliwić Wam zakupy moich wyrobów i aby zakupy te były proste w obsłudze i miłe w odbiorze.
Ofertę tę kieruję do osób z poza Polski, możliwa jest wysyłka za granicę.

W sklepie oferuję dwa rodzaje płatności:
- zwykły przelew
- PayPal

Zakupów można dokonywać z czterech miejsc:
- Sklep na DaWanda: http://pl.dawanda.com/shop/Acoya

- bezpośrednio z bloga: http://acoya-sklep.blogspot.com/. Każdy post poświęcony będzie (od jakiegoś czasu już jest), jednemu produktowi do którego przyłączone są linki do Allegro i DaWanda.

- bezpośrednio z bloga: http://acoya.blogspot.com/, u góry strony jest zakładka: Mój sklep

- na stronie Facebook: https://www.facebook.com/AAAacoya?ref=hl, też w zakładce: Mój sklep.

Jednym słowem wszystkie drogi prowadzą do mojego sklepu, do którego serdecznie Was zapraszam.
Pozdrawiam
Acoya

sobota, 24 sierpnia 2013

Zmiany, zmiany, idą zmiany - oby na lepsze

Witam Kochani

Powrót po wakacjach obfituje w nowe pomysły, zmiany, modyfikacje. Oby na lepsze - mam nadzieję.

Wiele moich klientek tych on-line, ale najbardziej lokalnych pyta się, gdzie można zobaczyć, kupić moje prace.
Odkąd nie mam (na razie) sklepu stacjonarnego i internetowego, będę posiłkowała się tym o to blogiem, którego adres  dzisiaj zmieniałam na : http://acoya-sklep.blogspot.com/

Każdy post będzie przysposobiony jednej propozycji np. naszyjnik z korala, opisany, podana cena, oraz jeśli będzie gdzieś wystawiony do sprzedaży to i link do tego miejsca.

Można oczywiście dokonywać zakupów bezpośrednio z bloga, pisząc do mnie e-maila na adres: gos.paprocka@op.pl

Najczęściej swoje prace wystawiam na Allegro, ale rozpoczynam współpracę z Da Wandą i innymi.
O wszystkim będę informować na bieżąco.
teraz gorąco wszystkich pozdrawiam i życzę słonecznego weekendu.
 Acoya

czwartek, 18 lipca 2013

Pracownia Rękodzieła Artystycznego "Acoya" na Jarmarku ŚW. Dominika Gdańsk 2013

Witam moi mili








Chciałam się podzielić z wami swoją radością.
Od jakiegoś już czasu myslałam o uczestnictwie w  Jarmarku św. Dominika , ale że jestem jakiś taki nieudacznik organizacyjny i "cykor", to zawsze na pomysłach się kończy (a pomysłów to ja mam tysiące). Nie umiem się zorganizować, odważyć, nie potrafię "pójść na całość", zawsze coś mnie hamuje i kończy się na planach.
Tym razem los się do mnie usmiechnął i będę uczestniczyć w Jarmarku  w tym roku, dokładnie 02.08.2013. 
Będę brała udział pod skrzydłami:




http://www.facebook.com/creativepoland


Parę słów o CREATIVE POLAND (link powyżej):

Informacje

Celem CREATIVE POLAND jest stworzenie partnerstwa, dzięki któremu możliwe będzie rozwijanie polskiego sektora kreatywnego, żeby jak najlepiej wykorzystać talent, wiedzę i doświadczenie ludzi twórczych.
Misja
Tworzymy nową markę pod którą chcemy zintegrować ludzi kreatywnych różnych dziedzin. Naszym celem jest profesjonalizacja poprzez usługi szkoleniowe i doradcze, a z drugiej strony promocja działalności kreatywnej. Chcemy aby marka Creative Poland stała się atrakcyjnym partnerem dla ludzi biznesu i organizacji pozarządowych oraz organów administracji publicznej. Dodatkowo w przyszłości chcemy promować polskich twórców zrzeszonych w Creative Poland zarówno w kraju jak i za granicą.
Opis firmy
Towarzystwo Amicus to niezależna organizacja non-profit, już od 14 lat zajmująca się szeroką działalnością na polu informacyjnym, szkoleniowym, edukacyjnym. Celem instytucji jest budowanie trwałego i przyjaznego porozumienia pomiędzy obywatelami, firmami i administracją publiczną oraz wsparcie pożytecznych inicjatyw obywatelskich.

W realizacji projektu Towarzystwo wspomaga Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe z Białegostoku i Miasto Stołeczne Warszawa oraz Urząd Miasta Łódź.
Opis
Naszym głównym celem jest zwiększenie dynamiki i możliwości rozwoju polskich przemysłów kreatywnych. Chcemy osiągnąć to poprzez realizację trzech podstawowych założeń:

Po pierwsze - tworzymy partnerstwo na rzecz rozwoju polskiego przemysłu kreatywnego. Skupienie właściwych ludzi, firm i instytucji to szansa podjęcia wspólnych, bardziej ambitnych i skuteczniejszych działań. Wierzymy, że razem można więcej.

Po drugie - świadczymy bezpłatne usługi szkoleniowe i doradcze kierowane do przedstawicieli kreatywnych firm i osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Odpowiednie przygotowanie merytoryczne jest kluczem do sukcesu.

Po trzecie - będziemy promować w kraju i za granicą uczestników CREATIVE POLAND.

Zapraszamy do udziału w CREATIVE POLAND wszystkie osoby, ceniące kreatywność. Naszym partnerem może być każda osoba czy instytucja wspierająca ludzi którzy w swojej pracy wyznaczają trendy i tworzą nową jakość.





Jak ja się cieszę z tego uczestnictwa, tego nie da się opisać, zwłaszcza, że nigdy na nich nie byłam, nawet jako widz - obserwator.

Zapraszam więc wszystkich do Gdańska 02.08.2013. Pracownia Rękodzieła Artystycznego "Acoya" 

będzie miała swój debiut na takiej dużej imprezie plenerowej, z takimi tradycjami ...



(Źródło zdjęcia: http://irsapartments.pl/pl/node/310)







Teraz kilka słów o tradycji Jarmarku, zaczerpnięte z Wikipedia 




Tradycja Jarmarku liczy 750 lat, odkąd został on ustanowiony bullą papieską Aleksandra IV w 1260 roku na wniosek dominikanów. Stąd wywodzi się jego nazwa.
Jarmark miał na celu nakłonienie wiernych do uczestnictwa we mszy odpustowej w dzień św. Dominika (wówczas 4 sierpnia), dzięki której można było otrzymać 100 dni zwolnienia z czyśćca. O godz. 12:00 rozbrzmiewały dzwony obwieszczające rozpoczęcie Jarmarku na placu Dominikańskim. Ludowy festyn pierwotnie służył nabożnym modłom i zabawie, a później przekształcił się w imprezę handlowo-kulturalną o dużym znaczeniu dla miasta. Początkowo odbywał się na placu Dominikańskim, ale wraz z postępującym rozwojem imprezy plac szybko okazał się zbyt mały i Jarmark przeniósł się w okolice Wałów Jagiellońskich i ul. Długiej. Zaczęły także powstawać nowe, dodatkowe place targowe, takie jak Targ Drzewny, Sienny, Węglowy, Wąchany, Rybny, których nazwy pochodziły od towarów, jakimi na nich handlowano, oprócz Długiego Targu, którego nazwa pochodzi od jego kształtu. Na sierpniowe Jarmarki do portu Gdańskiego przybywało ok. 400 statków z różnych krajów. Dawniej można tam było zakupić pierniki toruńskie, kaszubską ceramikę, czeskie szkło, wschodnie futra i dywany, angielskie sukno, cygańskie garnki, gdańską wódkę i bursztyn. Oprócz kupców zbierali się tam także liczni cyrkowcy, kuglarze, akrobaci i zespoły teatralne.
Jarmark św. Dominika stał się ważnym świętem, na które przybywała szlachta, a nawet sam król. Dla gdańszczan najbardziej pamiętny był Jarmark z 1310 roku, kiedy to korzystając z nieobecności w mieście króla Władysława ŁokietkaKrzyżacy po raz pierwszy złupili miasto, mordując część kupców i ludności, przebywających na Jarmarku.
Jarmark św. Dominika odbywał się w Gdańsku corocznie przez kilka wieków, dopiero II wojna światowa spowodowała, że zniknął z miasta na 33 lata. W 1972 roku z inicjatywy Wojciecha Święcickiego, dziennikarza popularnej gdańskiej popołudniówki „Wieczoru Wybrzeża”, powrócono do tradycji Jarmarku. W latach siedemdziesiątych Jarmark był przede wszystkim imprezą handlową, umożliwiającą zakup poszukiwanych towarów. Na specjalnych pokazach nazywanych „Żywym Żurnalem” można było zobaczyć najnowsze, polskie kolekcje odzieżowe.

czwartek, 11 lipca 2013

Perełki w siateczce utkane

Witam, witam

Zrobiłam coś takiego:





Bransoletka i kolczyki wykonana z linki jubilerskiej i sztucznych perełek - zwiastun nowych prac, pomysłów.
Teraz już nie śpię w pociągu, tylko dziergam.
Jeśli spotkacie osobę nawlekającą koraliki na linkę, a następnie dziergającą na szydełku,  dodatkowo bedzie to na trasie Siedlce - Warszawa - to z pewnością ja.
Co sądzicie o takiej delikatnej, "zwiewnej" biżuterii na lato?



niedziela, 21 kwietnia 2013

Totalna wyprzedaż




Witam Wszystkich gorąco

W najbliższych dniach podpisuję umowę o pracę. W związku z powyższym, z uwagi na ograniczony wolny czas, moje rękodzieło zostaje troszkę w tyle.
Mimo to nadal będzie funkcjonować Pracownia Rękodzieła Artystycznego, nadal będę sprzedawać twórczość własnych rąk (nie wyobrażam sobie, bym mogła bez dłubaniny wszelakiej istnieć).

Wszelkie moje prace będzie można nabywać w sklepie na Allegro, pod adresem: http://allegro.pl/sklep/4522584_acoya

Tymczasem rozpoczynam totalną wyprzedaż.





W sklepie pojawi się cała moja biżuteria, obrazy, butelki, serduszka, poszewki, broszki, anioły, później bombki i tak do ostatniej rzeczy stworzonej w Pracowni.
Troszkę się tego nazbierało, na tworzyło, już nie mam miejsca do przechowywania takiej ilości rękodzieła to raz, a dwa: po co to przetrzymywać. Wszystko co wykonuję, tworzę z myślą o drugim człowieku, tworzę to dla kogoś. Staram się wykonywać swoje prace, niezależnie od rodzaju, bardzo starannie, dokładnie. Wiele już osób (setki nawet) nabyło moje prace i nie mam skarg, reklamacji.
Zapraszam więc codziennie, zaglądajcie na Allegro, każdego dnia będę po trochu (w miarę możliwości czasowych) wystawiać kolejne prace.
Totalna wyprzedaż wiąże się również z bardzo atrakcyjną ofertą cenową. Tym bardziej zapraszam.
Pozdrawiam
Beata



piątek, 29 marca 2013

Wesołych Świąt


Witam Kochani


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

Miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, 
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.

Pracy, która pomaga dobrze żyć.
Uśmiechów bliskich i nieznajomych, 
które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, 
które niejednokrotnie ocala nam życie.





piątek, 15 marca 2013

Jarmark Tradycji Wielkanocnych

Witam Kochani
Serdecznie Wszystkich zapraszam na stoisko Pracowni Rękodzieła Artystycznego "Acoya" w trakcie trwania corocznego Jarmarku Tradycji Wielkanocnych 16 - 17.03.2013




środa, 6 marca 2013

Podlaskie Targi Kobiet

Witajcie moi mili
Rozpoczyna się sezon jarmarczno targowy.
Troszkę słońca i natychmiast nabieramy tempa. Coś zaczyna się dziać. W nas samych jest więcej radości, energii i pozytywnych myśli.
Mi też od razu zrobiło się lepiej. Problemy są nie co mniesze, a napewno rozwiązywalne. Szansa stoi u progu, życie napawa optymizmem.
Dzisiaj pracując w Pracowni, po raz pierwszy słyszałam donośny śpiew ptaków.
W najbliższą niedzielę wybieram się po raz pierwszy na:



Wszystkich serdecznie zapraszam do stoiska Pracowni Rękodzieła Artystycznego "Acoya".
 Do zobaczenia.

Perły Seashell

Witam Kochani
Prezentuję komplet bizuterii z Pereł Seashell, który ponownie zawitał do sklepu: www.acoya.eu




Perła Seashell - wieczorowy komplet

A
A
A
Cena:120.00PLN
Jest
masz pytania?
Elegancki komplet: naszyjnik, bransoletka i kolczyki wykonane z Pereł Seashell - śmietankowa biel.
Wyjątkowej urody komplet doskonale będzie prezentować się zarówno jako biżuteria ślubna jak też wieczorowa.
Perełki w komplecie charakteryzują się aksamitnym połyskiem, doskonałą jakością wykonania, kulistym kształtem i pięknym połyskiem.
Długość naszyjnika (z zapięciem) - 44 cm Długość bransoletki (z zapięciem) - 21 cm Długość kolczyków - 3,2 cm Waga naszyjnika: 58 g, bransoletki 25 g, kolczyki 4g Perły Seashell - średnica 10mm
Bigle, zapięcia typu karabińczyk w naszyjniku i bransoletce (16 mm) wykonane są ze srebra Ag 925.




Zapraszam

poniedziałek, 4 marca 2013

PROMOCJA PROMOCJA

 Witm Kochani


Z okazji Dnia Kobiet
Pracownia Rękodzieła Artystycznego "Acoya" zaprasza na  PROMOCJĘ!!!

W dniach 4 - 8.03.2013 w sklepie: www.acoya.eu 

oraz  http://allegro.pl/sklep/4522584_acoya

WYSYŁKA GRATIS






Gdzie aktualnie można kupić moje prace

Witam moi Kochani

Prezentowane wyroby mojego autorstwa można kupić na wiele sposobów:


1. Na Allegro (wówczas dostępne są wszystkie formy płatności i nie trzeba być zarejestrowanym!!!), pod adresem: http://allegro.pl/sklep/4522584_acoya

2. W moim (małym jeszcze) sklepiku: www.acoya.eu - płatność zwykłym przelewem na konto.

3. Zawsze można do mnie napisać: gos.paprocka@op.pl i dopytać się o inne możliwości.



Zapraszam Wszystkich bardzo serdecznie


Beata

Doładuj swoją szafę!!!

Witam moi mili.
Oto mój najnowszy slogan reklamowy, którym pragnę Was zachęcić do obejrzenia mojego sklepu: www.acoya.eu




Wejdź i rozgość się 
w moim sklepie
 bacz na to, jak niskie są ceny 

 Nie zwlekaj 

 DOŁADUJ SWOJĄ SZAFĘ







Ps. Robię co mogę, robię co umiem, coś robię.

Pracownia na Allegro



Witam Kochani

Zapraszam Wszystkich na Allegro, gdzie można nabyć wykonywaną i prezentowaną na blogu biżuterię:

Zapraszam do mojego sklepiku: www.acoya.eu

Witam gorąco, mimo, a może właśnie dlatego, że jest zimno, za oknem biało i jak dla mnie ogólnie monotematycznie.
Nie lubię zimy, ponieważ nie lubię zimna w ogóle.
Nie lubię białego koloru, z wyjątkiem białych pereł, koloru firanek, czystej wykrochmalonej białej pościeli i białych bluzek. I to koniec.
Uwielbiam kolory, lato, czerwień, pomarańcz, żółć, ciepło.
Dlatego też w moim otoczeniu jest bardzo dużo jaskrawych, gorących barw w dodatkach zarówno do odzieży jak i wyposażenia wnętrz.
Mój sklepik: www.acoya.eu także został wyposażony w baner - tryptyk kwiatowy, namalowany w 2010 roku na płótnie farbami akrylowymi.
Wykonuję biżuterię klasyczną, elegancką, ponadczasową, zawsze modną
Jeśli  nie gustujesz w plastikowych imitacjach to jest to sklepik dla Ciebie.
Zapraszam





Pracownia na facebook-u


Witam Kochani


Pracownia Rękodzieła Artystycznego "Acoya" jest również na 


facebook-u  (od czwartku) adres: 



http://www.facebook.com/AAAacoya , 


gdzie codziennie 



publikuję nowinki z Pracowni, a także do czego zachęcam 


ciekawostki i prace (wspaniałe prace)  innych 


rękodzielników, artystów. 


Zapraszam



niedziela, 3 marca 2013

Kolor czarny i koral

Witam Kochani
Dzisiaj będzie o barwie czarnej, o jej symbolice, zastosowaniu i wielu innych ciekawostkach.



czarny jak smoła



Barwa czarna – najciemniejsza z barw. W teorii oznacza całkowity brak światła widzialnego odbijanego przez ciało przy oświetleniu dowolnym światłem widzialnym. W praktyce miejsce tak ciemne, że poprzez kontrast z resztą otoczenia nie możemy określić jego barwy z powodu niedoboru światła z tego kierunku.
W praktyce ciał doskonale czarnych, czyli ciał pochłaniających 100% padającego na nie światła, nie ma, a jedną z najciemniejszych substancji jest sadza.
Agat fasetowany

Jest kolorem konserwatywnym i doskonale współgra z niemal każdą barwą. Czerń można nazwać "niezrozumianym kolorem", gdyż niemal w każdej kulturze ma inne, często odległe znaczenie.
Chinach to kolor małych chłopców i szczęścia, w kulturze starożytnego Egiptu oraz Indian - kolor życia, kojarzy się go z życiodajnym mułem Nilu, ziemią i jej rolą dla człowieka, zaś w kulturzeamerykańskiej i europejskiej ma niezliczoną ilość znaczeń, na czele ze śmiercią.
Do dnia dzisiejszego w kręgu kultury europejskiej kojarzony z religijnością, żałobą i śmiercią, czarny zyskał wielką symbolikę w XX wieku. Stał się kolorem elegancji, luksusu, wyrafinowania i szykowności - na uroczystym balu nie obędzie się bez czarnych marynarek i małych czarnych. Jest kolorem nowoczesności i tradycji zarazem, zaś obydwie te cechy spina w całość kojarzenie czerni z dobrym smakiem.
Pozostałe istotne cechy symbolizowane przez czerń to: tajemniczość, seksowność, skojarzenie z władzą, dostojnością, czasem nawet zastraszaniem (sędziowie, prawnicy,...) oraz powaga. Generalnie jest kojarzona bardziej z obszarami miejskimi niż wsią.
Bez czarnego nie można uzyskać atmosfery tajemniczości, dramatyzmu, czy formalności. Barwa ta użyta w mniejszych ilościach przy zestawieniu z innymi kolorami sprawia, że te stają się jaśniejsze. Czerń w większych ilościach daje optyczne złudzenie pomniejszania.


W historii kultury europejskiej czerń, jako przeciwieństwo światła, symbolizowała wartości negatywne. Teologia uznała ją za barwę grzechu i braku wiary. Równocześnie jednak przypisano jej znaczenia przeciwne - pokorę i wyrzeczenie (dlategosutanny mają czarny kolor). W liturgii, gdzie oznacza żałobę i smutek, może być zastąpiona przez fiolet. Malarze, raczej niechętni wobec czerni, przedstawiali diabła w ciemnych odcieniach fioletu czy błękitu, mimo że symbolika nakazywała użycie koloru czarnego. 
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Barwa_czarna



Tyle by było tematem wstępu, czyli teorii koloru.
Kolor czarny w modzie zarezerwowany jest na wieczór, jako kolor elegancki, podkreślający powagę uroczystości. Jest to kolor szacunku, dostojności. Kolor wieczorowych kreacji np. sylwestrowych, studniówkowych itp.
Chętnie nosimy czarne rzeczy, w naszych szafach są niezawodne "małe czarne", spodnie, bluzki, buty itp.
Czarny kolor optycznie wysmukla sylwetkę, umiejętne noszenie tuszuje nasze niedociągnięcia figury (coś tam uda się zamaskować). Niestety jest to kolor, który nas postarza. O ile w przypadku osób młodych jest to (można rzec) nieważne, tak z każdym kolejnym rokiem może to być niekorzystne.
Jeśli jednak nie możemy zrezygnować z koloru czarnego, tak jak np. w moim przypadku to należy go tak zastosować (umieć nosić), aby wyglądać w nim dobrze.
Dlatego też raczej zaleca się, aby bliżej twarzy zniwelować ilość koloru czarnego, czyli:
- nosić jasne bluzki (białe, kremowe itp.),  w przypadku zastosowania kostiumów, żakietów
- w przypadku sukienek, sukni stosować szale, apaszki, broszki, biżuterię.
O ile dodatki w kolorze białym są eleganckie, wytworne, to te w kolorze czerwonym szalenie seksowne, ekscytujące i na pewno nie pozostaną obojętne. Ożywią kreację, rozświetlą twarz, dodadzą uroku.

Kobieta w czarnych kreacjach z czerwonymi dodatkami (biżuteria, broszka, pomalowane na czerwono usta, paznokcie) na pewno zwróci na siebie uwagę (w tym pozytywnym znaczeniu). Moje osobiste podejście do koloru czerwonego i połączenia czerwieni z czarnym  jest stałe i bezdyskusyjne. Jest to  kolor lub połączenie kolorów bardzo moim zdaniem zobowiązujące. Dlatego też, jeśli decydujemy się na takie połączenia (kolory) to należy podejść do tego w sposób perfekcyjny i kolokwialnie rzecz ujmując - " mieć wszystko zrobione, czyli makijaż, włosy, paznokcie, dodatki itp.), nie możemy sobie pozwolić na niedociągnięcia higieniczne, kosmetyczne. 





... Jeśli usłyszymy z ust drugiej osoby, że jej najładniejszym kolorem jest właśnie czarny mamy prawo twierdzić, iż jest to osoba zdecydowana, niezależna, która wie czego chce. To osoby z silnym charakterem, którymi jest bardzo trudno manipulować. Świadczy o tym fakt, że zawsze podtrzymują własne zdanie na dany temat i naprawdę trudno jest wpłynąć na Ich decyzje.

Wielkim plusem tych osób jest fakt, iż są oni zdyscyplinowani, co pozwala na dobrą organizację czasu pracy, a doskonale wszyscy dobrze wiemy jak ważna jest selekcja czasu w dzisiejszych czasach.

Warto podkreślić, że często osoby, które upodobały sobie kolor czarny podchodzą do innych ludzi z dystansem, a przede wszystkim do nowo zapoznanych osób. ...
 
Źródło: http://mbrokers.pl/psychologia/mowa-kolorow/kolor-czarny

Reasumując, jeśli lubimy kolor czarny - nośmy go, ale nauczmy się równiez dobierać do niego części garderoby, dodatki tak, aby wyglądać młodo, elegancko, korzystnie.


W moim małym sklepiku  www.acoya.eu 
do czarnych kreacji proponuję naszyjniki z korala:
 













Pozdrawiam
Beata